دسته‌بندی نشده

چگونه کارشناسی رنگ را خودمان انجام دهیم ؟

در این آموزش ما به شما یاد میدهیم که خودتان بتوانید رنگ شدگی و یا خراش های سطح بدنه خودرو را بررسی کنید.
هرچند که این کار دقیق نیست و برای کارشناسی رنگ بدنه به متخصص و یا به کارشناسی خودرو نیاز دارید تا به صورت دقیق به این کار بپردازد.

برای تشخیص رنگ بدون هیچ ابزار و یا دستگاهی نیز شما تنها به چشمان بسیار قوی نیاز دارید تا این کار را انجام دهید. ما چندین مورد برای تشخیص این امر را برای شما در این مقاله آموزش میدهیم تا شما به راحتی بتوانید کارشناسی رنگ را خودتان انجام دهید.

برای تشخیص رنگ حرفه ای میتوانید از کارشناسان بهین استفاده کنید تنها کافست برروی اعزام درخواست کارشناس کلیک کنید.

تشخیص رنگ از طریق نور خورشید ( تابش خورشید )

برای تشخیص رنگ از تطریق نور خورشید باید در زاویه ای 160 دقیقه ای به بدنه خورشید نگاه کنید، نور خورشید پستی و بلندی های رنگ بدنه را به راحتی نمایش میدهد.

همینطور که در تصویر زیر میبینید انعکاس نور خورشید بالا و پایین های رنگ را به خوبی نمایش میدهد.

کارشناسی رنگ از طریق نور خورشید

در فسمت بعد اگر به گلگیر این ماشین که تصویرش در زیر میباشد نگاهی بیندازید خواهید دید که دچار خراش و صافکاری شده میباشد و دچار رنگ شدگی شده است این کار با دستگاه های تشخیص رنگ به راحتی معلوم میشود اما نور خورشید میتواند جایگزین خوبی برای کارشناسی رنگ توسط خودتان باشد.

کارشناسی رنگ از بغل

و همینطور در تصویر پایین اگر دقت بالایی داشته باشید خواهید دید که در زیر باک نیز علائمی از رنگ شدگی میباشد. و زیر این باک نیز رنگ دشه است که شما به راحتی تشخیصش دادید.

باک خودرو کارشناسی

تشخیص رنگ از طریق بافت رنگ

در تعریفی ساده از تشخیص رنگ توسط بافت باید بگوییم که هرجایی از خودرو قسمتی را دید که جای سمباده است بدانید که این ماشین رنگ شده است چونکه سمباده زدن قبل از رنگ در صافکاری ها درمرحله اول قرار دارد و به همین راحتی میتوانید تشخیص دهید که خودرو رنگ دارد.
در تصویر زیر به راحتی میتوانید به فهمید که نقش هایی از سمباده روی بدنه خودرو وجود دارد.

بافت خودرو

در قسمت دیگر که به شما آموزش میدهیم که به راحتی رنگ شدگی را شناسایی کنید این است که انگشت های دست خودرا به بدنه خودرو بکشید، و هرجایی رنگ بدنه را با احساس انگشت خود زبر تر احساس کردین آن قسمت رنگ شده است. این امر بخاطر بتونه کاری در رنگ کاری است که آن قسمت از خودرو زبر تر میشود و به راحتی با انگشتان دست قابل شناسایی است. کدر و زبری بدنه خودرو به سادگی مشخص است.

کارشناسی بافت خودرو

تشخیص خودرو از طریق تشخیص رنگ قسمت های مختلف بدنه

در این مرحله و ترفند باید خودرو را به درستی نگاه کنید و به قسمتی که مشکوک هستید مراحل بالا را انجام دهید و بعد اگر کدر و کمرنگ بود بدانید که واقعا این خودرو رنگ شدگی دارد.

کارشناسی رنگ بدنه

در تصویر بالا اگر به صورت مستقیم به خودرو نگاه کنیم متوجه چیزی نمیشویم اما اگر از بالا نگاه کنیم میبینید که رنگ در با بدنه متفاوت است .

کارشناسی رنگ بنز

تشخیص رنگ از  طریق رنگ های جا گذاشته بر ماشین

صافکار های بی دقت و مانند قاتلان از خودشان اثر جرم به جا میگذارند! باور ندارید میتوانید در خودرو را باز کنید و اثر پاشیدن رنگ برروی لای در را ببینید.
اگر در خودرویی که قرار است خریداری کنید اثری از پاشیدگی رنگ دیدید بدانید که خودرو را رنگ کرده اند.

کارشناسی رنگ صافکاریکارشناسی رنگ صافکاری 2

در کلیپ زیر میتوانید نحوه رنگ برداری از یک خودرو را مشاهده کنید

 

به زودی در این مقاله برای شما از ابزار های مختلف تشخیص رنگ پرده برداری میکنیم و به معرفی این ابزار و روش های بیشتر میپدازیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا