دسته‌بندی نشده

روش کلاهبرداری سارقان و فروشندگان خودرو را یاد بگیرید

روش کلاهبرداری سارقان و فروشندگان خودرو را یاد بگیرید تا در مواقع خرید خودروی مورد نظر سرتان کلاه نرود و با هوشیاری خرید کنید.
اگر ماشین دارید تا حالا شده است در حالیکه مثلا تا حالا به بندرعباس سفر نکرده اید ولی ماشینتان در آنجا جریمه شده باشد؟؟؟ چطور شما در شهری که در عمرتان نرفته اید در آنجا جریمه شده اید؟ چه اتفاقی افتاده است؟ اگر نمی دانید پس بخوانید.

خودرو سرقتی

“سند نمره” کردن یا دوقلو کردن یکی از شگردهای سارقین حرفه ای خودرو است. در این وضعیت دو خودرو با یک مشخصات دقیقا واحد وجود دارد یکی دارای اصالت و دیگری قلابی.
هنگامی که خودرویی بر اثر تصادف مچاله و کُتلت می شود؛ هیچ چاره ای جز راهی شدن به قبرستان خودروها ندارد. سارقین باخرید این خودروهای اسقاطی مالک یک سری مدارک اصیل خودرو می شوند. بطور مثال سارقین مدارک یک دستگاه سمند سفید را به چنگ می آورند. می گردند و زاغ خودرویی شبیه همان خودرو کتلت شده را می زنند و با یک سیم یا پیچ گوشتی تخت خودرو را سرقت می کنند. در کارگاه هایی که دارند شماره موتور شماره شاسی خودرو مسروقه را در اصطلاح سنگ می گیرند(سنگ فریز) و با یک سری لوازم دیگر شماره موتور و شاسی خودرو خودرو کتلت شده را روی آن حک می کنند طوری تمیز کار می کنند که اصلا کارشناسان اصالت خودرو هم بدون لوازم تخصصی قادر به تشخیص آن نمی باشند.

بدین ترتیب مالک یک دستگاه خودروی دارای مدارک اصیل می شوند. به راحتی این خودروها را به فروش می رسانند. در حالت دیگر بنچاق و قولنامه خودروی خود را به پیوست گزارشی مبنی بر مفقود شدن سند و کارت خودرو به مراجع ذی ربط ارسال می کنند. پس از دریافت مدارک جدید سارقین ، مالک دو سری مدارک اصیل از یک خودروی واحد می شوند.
خودرو را با مدارک اصیل خودش به فروش می رسانند و برای مدارک المثنی خودروی دیگری میدزدند (مثل کسی که یه دکمه ی کُت داشت و رفت براش یه کت خرید. البته اینها نمی خرند بلکه می دزدند) و شماره شاسی و موتور آن را هم برابر مدارک تغییر می دهند و آن را هم به فروش می رسانند، خریدار بیچاره هم بی خبر از همه جا با هزار وام و قسط، خوشحال از اینکه خودروی جدید خریده، گوسفند و خروس می کشد و با پلاک خونی اولین مسافرت به اجبار زنش، پدر زن و مادر زنش را به مشهد می برد. غافل از اینکه سرش کلاه رفته است و  آن یکی خودرو خلاف می کند ولی به حساب این ثبت می شود.

این مدل خودروهای سند نمره حتی با استعلام از پلیس هم قابل شناسایی نیستند. پس اساسی ترین و حیاتی ترین اصل در معاملات خودرو (و هر معامله دیگر)این است که قطعا از کارشناسی خودرو استفاده کنید و از هویت واقعی فروشنده مطلع باشید . یعنی طرف را بشناسید، مشخصات کامل هویتی، محل سکونت، شغل طرف را شناسایی کنید بطوریکه در صورت بروز هر گونه مشکل فروشنده را به راحتی پیدا کنید. در مواردی که مورد مشکوک است برای اطمینان خاطر، خودرو را جهت کارشناسی به کارشناس های فنی اصالت خودرو ارجاع دهید. تاکید آشنا بودن فروشنده مهم است.

اصلاحیه: همیشه جریمه هایی که اشتباها به نام خودرو شما ثبت می شود به علت سند نمره بودن خودرو و یا سرقتی بودن نیست. گاهی راننده ها برای فرار از جریمه دوربین های راهور پلاک را دستکاری میکنند مثلا با نوار چسب سیاه عدد ۱ پلاک را ۲ یا ۳ می کنند که ممکن است با پلاک شما یکی شود.

________________________________________________________________________________________

اعلامیه بهین کارشناس: همیشه قبل از خرید ماشین صفر یا دسته دوم از کارشناسی ماشین استفاده کنید تا با استفاده از دستگاه های حرفه ای دیاگ و باقی مواردی که کنترل کیفیت را شناسایی میکنند استفاده کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا